Nezapomenutelné 2 měsíce v mém životě

V rámci dobrovolnického programu jsem měla jedinečnou příležitost strávit 2 měsíce na ostrově Lombok, jednom z nezapomenutelných klenotů Indonésie. Srdce této exotické destinace pulsuje na rytmus bohaté kultury, malebných pláží a nádherných hor, což dává dobrovolníkům jako já možnost objevovat a přispívat k tomuto úžasnému místu. Bylo to mé první místo mimo Evropu a rozhodně ne poslední. Asie Vás prostě okouzlí už od prvního pohledu.

První dojmy

Po příletu na letiště Lombok jsme byla srdečně přivítána lektorkou Intan, která je milá, srdečná a vždy nápomocná osoba, která Vám vyjde vždy vstříc. Její úsměvy a pohostinnost ihned vštípily pocit příjemného uvítání. Po krátké jízdě z letiště jsme se ocitla v malebné vesničce, obklopené palmami a otevřenými rýžovými poli. Ubytování bylo prosté, ale pohodlné a především umožnilo prožít autentický zážitek. Můžete se i rozhodnout žít v Kutě, která je také naprosto senzační. Blízko se nachází pláž, kde jsem trávila hodně času. Zkusit také můžete surfovat , ale pozor je to vysoce návykové!! Lidé jsou velmi vřelí. Setkáte se s velkým množstvím kultur po celém světě, což jsem velmi uvítala skrz vylepšení své angličtiny.

Práce a dobrodružství

Učila jsem 4x týdně po 2 hodinách. Vždycky jsem měla úžasný pocit po cestě domů. Děti jsou opravdu vděčné a láskyplné. Milují, když s něm zpíváte, hrajete hry nebo si jen vykládáte o různých věcech. Milují také sladké, takže jsme občas i pořádaly soutěž o nějaké sladkosti. Byl to úžasný zážitek s něm trávit čas!

Místní kuchyně je hlavně o rýži, nudlích, zelenině, ryb a masu. Nejznámější pokrm je Nasi goreng a nebo Mie goreng. Najdete jak Indonézskou kuchyni, tak i kuchyni ze všech koutů světa.

Závěrečné myšlenky

Můj čas strávený jako dobrovolník na ostrově Lombok byl nezapomenutelným a obohacujícím zážitkem. Kromě příležitosti pomáhat místním komunitám jsem získala nové přátele, objevila jsem krásu Indonésie a hluboce jsem se propojila s kulturou tohoto úžasného místa. Pokud hledáte dobrodružství spojené s přínosem pro druhé a poznáním nových kultur, ostrov Lombok by neměl chybět na vašem seznamu destinací.

Pro bližší info ohledně výuky nebo tipy na výlety mě najdete na mailu.

Ráda poradím a pomůžu a taky se ráda dozvím Vaše zážitky a zkušenosti!

vikatomkova@seznam.cz

PŘIDEJ SE K NÁM

Líbí se vám tento kurz a chtěli byste se přihlásit jako dobrovolníci? Nebo nám přispějete na náš provoz.