English Rinjani Course PRO MLADISTVÉ

Kurz připravuje absolventy středních škol na práci v turistickém ruchu. Po absolvování vykonávají studenti praxi v hotelích a turistických zařízeních. 90 % účastníků kurzu následně získá nové zaměstnání v turismu.

KDE: vesnice Pandan Indah, Lombok

MINIMÁLNÍ DOBA POBYTU A VÝUKY: 1 měsíc (ideálně však 1,5-2 měsíce), výuka probíhá 5 dní v týdnu

  • Výuka dopoledne: studenti ve věku 17-22 let, zaměření na turistický ruch a základy angličtiny, seznámení studentů s potřebami turistů a doporučení, co turista očekává za servis.
  • Výuka odpoledne: 2x týdně angličtina pro děti, úroveň – začátečníci.
  • Volno: 2 dny v týdnu (nebo po předchozí domluvě s vedoucím kurzu) na prozkozmání ostrova, vodopádů, pláží, hor, kultury…

POČET ŽÁKŮ VE TŘÍDĚ: 15-20 osob

Lombok je nádherný ostrov v Indonésii. Hned vedle Bali

LOMBOK • INDONÉSIE

Jak to zde funguje

UBYTOVÁNÍ: Vesnice Pandan Indah, kde přímo v institutu probíhá kurz.

STRAVOVÁNÍ: 3x denně – tradiční Sasacké jídlo – rýže se zeleninou, občas kuře a ryba.

VOLNOČASOVÝ PROGRAM: V případě zájmu je možnost zajistit volnočasový program – výlety po okolí, návštěvy v rodinách studentů, ukázky lokálních řemesel apod.

HLAVNÍ KOORDINÁTOR: pan Jumirim Sidik

Pan Jumirim je zakladatelem Rinjani english Institutu (od r. 2005). V minulosti se věnoval průvodcování na sopku Rinjani (3726 n.m.). Nyní organizuje a vede hodiny angličtiny. U pana Jumirima doma je zařízené ubytování pro dobrovolníky. Pan Jumirim žije se svou ženou a synem přímo v budově, kde se kurzy konají.

Kurz zde je zaměřen na studenty převážně starší 15 let, jedná se o přípravu na práci v cestovním ruchu (pohostinství, hotelnictví) a studenti jsou připravováni na komunikaci s cizinci, stejně tak se tu můžete setkat s kurzy pro děti. Záleží na aktuálním stavu skupin.

Pořádá také kurzy pro absolventy středních škol, kteří chtějí začít pracovat v cestovním ruchu. Vyhledává volná místa v hotelech na turistickém jihu ostrova. Má také na starosti kurzy angličtiny pro malé děti. Jedním z jeho plánů je otevřít základní školu s výukou angličtiny, kterou by podpořila Škola v ráji za účasti svých dobrovolníků.


PŘIBLIŽNÉ NÁKLADY NA POBYT:

Přibližné náklady na pobyt (ubytování se stravováním):

1 osoba – cca 5 000 Kč / měsíc (3 500 000 IDR)

2 osoby – cca 7 000 Kč / měsíc (5 000 000 IDR)

Pronájem skútru: cca 1 800 Kč / měsíc (1 200 000 IDR) za dvojici

Vyzvednutí na letišti / v přístavu: cca 700 Kč / osoba (500 000 IDR), cena pokrývá jednu cestu

Částka neobsahuje benzín do skútru a další aktivity nad rámec programu (výlety, nákupy, apod.).

Během pobytu je možné prostřídat oba kurzy, a vyzkoušet si tak více možností, náklady budou rozpočítány. Náklady je možné hradit formou příspěvku na zahraniční výjezd od univerzity – pro více informací nás kontaktujte.


PRVNÍ DNY NA LOMBOKU

Den 1 – příjezd na Lombok (lodí nebo letadlem). Vyzvednutí na letišti a transfer do Pandan Indah. Odpočinek.

Den 2 – Vedoucí kurzu vám ukáže oblast a předá skútr. Je zde možnost prodloužení prvních dnů odpočinku podle toho, jak se budete cítit. Společně připravíte plán výuky na dobu vašeho pobytu.


ZÁVĚREČNÉ POZNÁMKY

Mějte prosím na paměti, že pohyb po ostrově bez skútru nepřipadá v úvahu. Pokud nejste s řízením skútru obeznámeni, doporučujeme si ho před příjezdem na Lombok nacvičit.

Doporučujeme také přijet na Lombok s kamarádem, pokud nejste obeznámeni s dobrovolnictvím v zahraničí. V zemi s do značné míry odlišnou kulturou oceníte společnost.


LÍBÍ SE VÁM TENTO KURZ A CHTĚLI BYSTE SE PŘIHLÁSIT JAKO DOBROVOLNÍCI?

NAPIŠTE NÁM
UBYTOVÁNÍ

Přidej se k nám

Líbí se ti tento kurz a chtěl by ses přihlásit jak dobrovolník?

PŘIHLÁSIT SE