INTENZIVNÍ KURZY ANGLIČTINY PRO MALÉ DĚTI, KURZY PRO DOSPĚLÉ

Kurz připravuje žáky přednostně na státní zkoušku z angličtiny, která je žádoucí pro přijetí na střední školy. Existují také kurzy pro dospělé, kteří se zdokonalují ve výuce angličtiny pro svou profesi (lékaři apod.) a hotelové kurzy pro mladé dospělé (17-25 let).

Lombok je nádherný ostrov v Indonésii. Hned vedle Bali.

LOMBOK • INDONÉSIE

Jak to zde funguje

UBYTOVÁNÍ: Vesnice Tolot-Tolot, kurz probíhá přímo v nově postavené učebně.

STRAVOVÁNÍ: 3x denně – tradiční sasacké jídlo – rýže se zeleninou, občas kuře a ryba.

VOLNOČASOVÝ PROGRAM: V případě zájmu je možnost zajistit volnočasový program – výlety po okolí, návštěvy v rodinách studentů, ukázky lokálních řemesel apod.

HLAVNÍ KOORDINÁTOR: paní Intan Kasab

Počet studentů v kurzu se obvykle pohybuje mezi 15 a 17 a v současné době je 60 studentů rozdělených do 2 tříd (děti a dospělí). Třídy probíhají od pondělí do soboty, učit budete 3-4krát týdně (případně vícekrát, pokud budete chtít, můžete se domluvit s vedoucím kurzu). Je možné učit jak v Tolot-Tolot, tak v Segala Anyar nebo i ve škole paní Intan. Kurzy jsou určeny jak pro malé děti, tak pro profesionály, kteří potřebují rozvíjet své jazykové znalosti. Můžete tedy učit malé děti nebo dospělé – vše záleží na komunikaci s vedoucím kurzu.

Můžete také vyučovat v on-line kurzech (to je možné i pro ty dobrovolníky, kteří nechtějí/nemohou jet na Lombok fyzicky). Každá iniciativa je vítána. Dejte nám vědět, pokud máte zájem.


UBYTOVÁNÍ

Paní Intan je zakladatelkou kurzu Intensive English Course. Od ukončení svých univerzitních studií (2014) se věnuje výuce dětí, pracuje s nimi ve své učebně, ve škole, ale také prostřednictvím on-line lekcí. Je velice aktivní a pohotová, v roce 2023 také navštívila Českou repuliku se 3 studenty, kteří byli vybráni na fyzikální olympiádu Fyziklání 2023.

„Obvykle učím lidi, kteří se chtějí intenzivně učit anglicky, zejména studenty ve škole, a mám zkušenosti s výukou angličtiny nejen pro studenty, ale také pro policisty, lékaře, zdravotní sestry, vedoucí v hotelech, architekty a tak dále. Učí se anglicky, protože jejich práce je nutí umět anglicky.“

Ve svém kurzu má pokoj pro učitele, učebnu včetně malé jídelny pro studenty a čekárnu pro rodiče.

A pokud přijedou učitelé ze zahraničí, vždy představím svou kulturu, připravím tradiční jídlo a navštívím pláže v blízkosti mého bydliště a studenti si mohou procvičovat angličtinu přímo a učitelé mohou studentům předávat svou angličtinu vlastní metodou a já si také mohu procvičovat angličtinu.“


PŘIBLIŽNÉ NÁKLADY NA POBYT:

Ubytování se stravováním v Institutu, cena je včetně transportu z a na letiště.

1 osoba – 3 500 000 IDR /měsíc

2 osoby – 5 000 000 IDR /měsíc

Pronájem skůtru: 1 200 000/měsíc za skupinu

Vyzvednutí na letišti / v přístavu: 500 000 IDR

Částka neobsahuje benzín do skútru a další aktivity nad rámec programu (výlety, nákupy, apod.).


PRVNÍ DNY NA LOMBOKU

Den 1 – příjezd na Lombok (lodí nebo letadlem). Vyzvednutí na letišti a transfer do Tolot-Tolot. Odpočinek.

Den 2 – Koordinátorka a její manžel vám ukáží oblast a předá skútr. Je zde možnost prodloužení prvních dnů odpočinku podle toho, jak se budete cítit. Společně připravíte plán výuky na dobu vašeho pobytu.


ZÁVĚREČNÉ POZNÁMKY

Mějte prosím na paměti, že pohyb po ostrově bez skútru není možný. Pokud nejste s řízením skútru obeznámeni, doporučujeme si ho před příjezdem na Lombok nacvičit.

Doporučujeme také přijet na Lombok s kamarádem, pokud nejste obeznámeni s dobrovolnictvím v zahraničí. V zemi s do značné míry odlišnou kulturou oceníte společnost.

Pokud chcete jet učit na více míst, dejte nám vědět. Můžeme vám najít i kurzy, které můžete (alespoň čas od času) pokrýt.

LÍBÍ SE TITENTO KURZ A CHTĚL BY SES PŘIHLÁSIT JAKO DOBROVOLNÍK?

NAPIŠTE NÁM
UBYTOVÁNÍ
UBYTOVÁNÍ
UBYTOVÁNÍ
UBYTOVÁNÍ
UBYTOVÁNÍ

Přidej se k nám

Líbí se ti tento kurz a chtěl by ses přihlásit jako dobrovolník?

PŘIHLÁSIT SE