Čestný indonéský host na návštěvě v České Republice

25.srpen 2018

Po skoro ročním plánování konečně přijela do Čech naše kolegině, kamarádka a hlavně velká inspirace – Ayshia Odist.

Narozena přímo na Lomboku, Ayshia je členem spolku Škola v Ráji, ale hlavně je zapálená do všech typů ekologických projektu na ostrově ať už je to sbíraní odpadků, vysazování nových stromů, až po samotné zpracování odpodkových plastů a dalších materiálů. Ayshia sama bez jakýchkoliv dotací od státu či sponzorů založila centrum na Lomboku, kam chodí mladé slečny s postižením spracovávat odpadkové materiály a vytvářet různé produkty jako například oblečení, kabelky, dekorace atd. Tyto produkty se pak dále prodávají a získané finance se vracejí zpět do centra a jsou použity na další rozvoj ekologické evědomělosti, ktérá je bohužel na ostrově pořád dost nízká.

Ayshia se již během svého pobytu v Čechách stihla objevit ve zpravodajství ČT1, zapojila se do ekologické besedy v Českém Ráji, a mnohe další akce ji ještě čekají.

V brzké době spolu s Ayishou bude Škola v Ráji oragnizovat nový eko-projekt pro dobrovolníky, kteří se pod Ayshiným vedením zapojí do ekologických aktivit na Lomboku. Pokud by měl někdo zájem se stát dobrovolníkem, tak je doporučeno brzy si zamluvit místo prolimitovanou kapacitu.

PŘIDEJ SE K NÁM

Líbí se vám tento kurz a chtěli byste se přihlásit jako dobrovolníci? Nebo nám přispějete na náš provoz.

NAPIŠ NÁM