Potřehy Natálie & Lukáše

30.červenec 2018

“Ještě jsme se nestačili ohlédnout a uplynuly další dva týdny. Dva týdny plné zážitků a nových zkušeností. Zúčastnili jsme se tradiční svatby ve vedlejší vesnici a dělali doprovod nevěstě a ženichovi na jejich tradičním pochodu vesnicí. Pro tuto slavnost nás náš hostitele a jeho žena patřičně nastrojili. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek!

Naši studenti v ERC se zatím postupně zlepšují. Již po dvou týcnech intezivního kurzu jde vidět u studentů velké zlepšení. Dokonce jsme jim začali dávat domácí úkoly a testy. Práce se studenty nás velmi baví. Jsou snaživí a plní pozitivní energie! Naše píle byla odměněna tím, že nás pár našich studentů o víkendu vzalo na Sekotong beach. Dokonce se nám zde povedlo jednoho našeho studenta naučit plavat. Na lodičce jsme také vypluli k části ostrovům Gili, kde jsme společně šnorchlovali a objevovali krásy podmořského života.

Od minulého týdne chodíme učit i do státní školy, kterou máme kousek od našeho ubytování. Ačkoliv na evropské poměry škola postrádá spoustu věcí, disponuje tou nejdůležitější a to jsou studenti, kteří se chtějí vzdělávat. Práci se studenty si prostě velmi užíváme!

Náš hostitel Jumirim se o nás velmi poctivě stará. Navíc je výborný kuchař! Všechna tradiční jídla, které nám připravuje nám velmi chutnají. Jeho tříletý syn „Dapa“ už se přestal stydět a tak z nás začínají být kamarádi.  S radostí se s námi dělí o sušenky nebo jiné dobroty.  Rodina pana Jumirima je velmi přátelská. Cítíme se tady jako doma.”

PŘIDEJ SE K NÁM

Líbí se vám tento kurz a chtěli byste se přihlásit jako dobrovolníci? Nebo nám přispějete na náš provoz.

NAPIŠ NÁM