Ze zápisníku dobrovolníků

Náš první týden na Lomboku

28.listopad 2019

V neděli jsme jely na výlet s další dobrovolnicí Katkou za studenty, kteří nás pozvali k sobě domů na návštěvu. Trošku jsme se obávaly jízdy na našem malém skútru, jelikož nám bylo řečeno, že studenti bydlí mimo hlavní cesty. Kdybychom jely sami, tak bychom se cestou asi okamžitě otočily, protože stav silnice opravdu neodpovídal k jízdě na motorce. Místní nám ovšem ukázali, že tyto podmínky nejsou nic výjimečného, a tak nám dodali trochu odvahy. Celkově tahle cesta přes kopce v drsném terénu bylo jedno velké dobrodružství. 

Rodiny studentů byly velmi pohostinné a nadšené, že mohly potkat “guru” jejich syna. Naše přítomnost vyvolala v okolí docela humbug, a když jsme chtěli udělat fotku s malým dětmi, tak se celá atmosféra strhla v jeden velký chaos. Pro děti to bylo poprvé, co viděli bílé turisty, a tak se nás trošku bály :)

Náš výlet jsme zakončily na místní liduprázdné pláži a plaváním při západu slunce.

Moc jsme se těšily, až začneme učit v našich kurzech. Naše první hodina byla u paní Eli ve vesnici Sengkol. Musíme uznat, že jsme hodně překvapené z celkového nadšení a energie studentů. Ti jsou doslova uvytržení z hodin a jde poznat, jak strašně se těší a jak se chtějí naučit anglicky.

S dětmi jsme hrály hodně anglických her, při kterých byly děti hodně soutěživé, a tak příští týden připravíme nějaké sportovní aktivity.

Dalších pár dnů jsme pak strávily ve vesnici Tolot-Tolot a mladšími dětmi. Všechny ty hodiny a místa, kde učíme jsou skvělé a moc nás baví interakce s místními dětmi.  Jen je pro nás někdy těžké vysvětlovat slova v angličtině, a tak plánujete se naučit více slov v místním jazyce.

Těšíme se na další týden v lombockém ráji.

Ivana a Anna

PŘIDEJ SE K NÁM

Líbí se vám tento kurz a chtěli byste se přihlásit jako dobrovolníci? Nebo nám přispějete na náš provoz.

NAPIŠ NÁM