ZE ZÁPISŮ DOBROVOLNÍKŮ

První dojmy nových dobrovolnic Elen a Anety

30. ledna 2020

Jsou za námi dva týdny na Lomboku. Musíme přiznat, že je to opravdu nádherné místo, plne vegetace, plazů, malých opic a hor. Bydlíme u tříčlenné rodiny žijící v malé vesnici ve středu ostrova mezi rýžovýma polema. Každý den máme možnost ochutnat tradiční indonéská jídla a pit lombotskou kávu.

Učíme děti ve věku od 6-17 let a občas to bývá velmi náročné, když máte třídu skoro 40 dětí, které vam téměř vubec nerozumí. O víkendech se snažíme cestovat. Zatím jsme navštívily Kutu – Lombok, kde jsme strávily čas s naši koordinátorkou Andreou. Dnes jsme se vrátily z ostrova jménem Gili Trawangan, a také jsme si již zamilovaly pláž Selong Belanak. Chvíli nam dělalo problém zvyknout si na místní dopravu, ale myslíme si, že ji již bravurně ovládáme. Celkově se nám zde líbí atmosféra, která panuje na celém ostrově. Je zde klid a nikdo nikam nespěchá. Také na lidi si nemůžeme stěžovat. Zatím jsou na nás všichni milí a hodní.

PŘIDEJ SE K NÁM

Líbí se vám tento kurz a chtěli byste se přihlásit jako dobrovolníci? Nebo nám přispějete na náš provoz.

NAPIŠ NÁM